Turna Online Başvuru Sistemi İle İlgili Genel Bilgiler


Gençlik Programında proje başvurusu online yapılmaktadır. Öncelikle Ulusal Ajans kayıt sayfasından bir kullanıcı adı almanız gerekiyor. Tüm işlemleri aynı adresten yapmak mümkündür. Acrobat dökümanı şeklinde hazırlanmış formu bilgisayarınıza indirip istediğiniz her yerde çalışabilirsiniz. Devamlı suretle internete bağlı, yani online olmanız gerekmez, ilk başta pdf başvuru formunu indirirken ve en sonunda çevrimiçi gönder tuşuna basarken online olmanız yeterlidir. 

Ulusal Ajans Kayıt Sayfası

ÖNEMLİ:

Önemle hatırlatırız ki online başvuru göndermeniz, 1 adet imzalı kopyasını gerekli ekleriyle (faaliyet tabloları, imzalı ortaklık beyan formları, nüfus cüzdanı fotokopisi, tüzel kişilik ise belgesi vs.) birlikte son başvuru tarihinden önce gönderme zorunluluğunuzu ortadan kaldırmıyor. Mutlaka son başvuru tarihinden önce ekleriyle ve imzalı şekilde başvurunuzu posta/kargo/elden Başkanlığımıza gönderiniz. 

Sistemi kullanabilmek önce bilgisayarınıza Adobe Reader 9.0 veya daha ileri bir versiyonu yüklemeniz gerekmektedir. 

Formda bulunan bazı kontroller, kimi yerlerde otomatik olarak toplanan bütçe detayları, kendiliğinden dolan bazı diğer alanlar size kolaylık getirecektir. Bu kontroller sizi gerekli yerlerde uyaracak ve hata yapma ihtimaliniz  azalacaktır. Ancak hatırlatmak isteriz ki her konuda bir kontrol yoktur, girdiğiniz bilgilerin Program kurallarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Ortaklarınızın doldurup imzalaması gereken "Bölüm III Ortak Yararlanıcı Grup(lar)" için http://online.ua.gov.tr adresindeki başvuru listesinde yeralan "Ortaklık Formu" isimli word dosyasını bilgisayarınıza kaydedip, ortaklarınıza e-posta ile göndermeniz gerekmektedir. Ancak başvuru formunda yeralan Bölüm III'deki tüm bilgilerin her bir ortağınız adına sizin tarafınızdan online olarak da başvuru formunuza doldurulması gerektiğini unutmayınız. 

Bazı proje tipleri için Aylık ve Haftalık faaliyet tabloları TURNA sisteminden indirebileceğiniz ayrı tablolara doldurulmalıdır. Öngören başvuru sahipleri için ÖHZ (Ön Hazırlık Ziyareti) tipi faaliyet tablosu haftalık faaliyet tablosunun olduğu pdf dökümanın ikinci sayfasında mevcuttur.

Başarılı bir başvuru yapabilmek için Gençlik Programı internet sitesini detaylı şekilde inceleyiniz (formlar ve dökümanlar, program kılavuzu, iyi proje uygulamaları, eylem sunumları, ortak bulma ile ilgili araçlar vs.).

Hayatboyu Öğrenme Programı

Gençlik Programı

Şimdi hemen bir kullanıcı adı alıp online başvuru sitemizi ve .pdf şeklindeki başvuru formlarını inceleyebilirsiniz.

TURNA E-Başvuru Sistemi ile ilgili sorunlarınızı destek e-posta adresine mail atarak iletebilirsiniz.

 

Güncel Uyarılar 

E-formu gönderirken hata uyarısı ile karşılaşanların önce aşağıdakileri okuyup uygulamaları faydalı olacaktır. 

* Pek çok hata yeni versiyon formun kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Hata mesajı ile karşılaşanların TURNA'dan yeni e-formu indirip kullanması önerilir. 

* Başvuru formu online gönderildikten sonra kapatmadan evvel çıktı alınması ve kaydedilmesi gerektiğini hatırlatırız. Çıktı aldıktan sonra kaydetmeyi unutmayınız, aksi takdirde gönderim bilgileri yok olacak ve form gönderilmemiş gibi görünecektir. 

* İlk sayfadaki "Eylem Adı", "Alt-Eylem adı" ve "Faaliyet Tipi" kısımlarının, formu kaydetmiş olsanız dahi, form belli bir seviyeye gelene kadar, formu her yeniden açtığınızda doğru ve seçili olduğunu kontrol ediniz. 

* Eylem 1.2 Ulus-Ötesi başvurularında "başvuranın katılımcıları" bölümüne ilave bir satır ekleyerek ortağınızın/ortaklarınızın adını/adlarını ve katılımcı sayısı bilgilerini de ekleyiniz. Böylece katılımcı sayısı hatası olmayacaktır.